середа, 13 листопада 2019 р.

Ідея для інтегрованого уроку

Орієнтуйтеся на результат

Підбираючи види діяльності для тематичного дня, ставте собі два запитання. Що будуть робити діти? Чого вони навчаться?
Ми, вчителі, можемо планувати завдання, що цікаві нам. Але коли замислюємось, як їх будуть виконувати діти і чого вони навчаться в процесі роботи, починаємо реально розуміти, чи доречно включати такі форми роботи, чи варто витрачати на них час уроку.
Пам’ятаємо: кожне виконане завдання має «працювати» на загальну мету тематичного дня.

Як не сплутати!


Завдяки чому народжується інтегрований урок


Ідея для інтегрованого уроку №2

Будьте практиками

Мета інтегрування — максимально поєднати навчання і життя. Діти люблять дізнаватися на уроках нові цікаві факти, що стосуються їхнього оточення, реального життя. Тому добре працює все те, що учні можуть застосувати на практиці.
Під час одного з тематичних днів у Новопечерській школі ми обговорювали питання вирубки лісів. Усі разом вийшли на шкільне подвір’я і шукали речі, виготовлені з дерева. Потім повернулися до класу і разом обговорили, чи можна економніше використовувати деревину і чи потрібно вирубувати дерева. Дітей вразив той факт, що кожного дня на планеті знищують 27 млн. дерев. Це займає територію 40 футбольних полів. Ми вийшли на наше футбольне поле, обійшли його, поміряли кроками. Тим самим підключили знання з математики. Скільки полів дерев вирубують за тиждень і за місяць? Дітям було цікаво, вони змогли побачити приклади на власні очі.

Завдання інтегрованих уроків


Ідея для інтегрованого уроку

Теми задають діти

У  школах рідко проводять окремі інтегровані уроки. Замість цього є тематичні дні, у які поєднують усі навчальні предмети. Це допомагає розкрити тему повністю і відповісти на всі дитячі запитання.
Тема, за якою поєднуються уроки, має бути цікавою для учнів. Тому брати ідеї найкраще саме в них. У класі заводять спеціальну коробку, у яку діти можуть кидати папірці із запитаннями, на які хотіли б отримати відповідь. Вони можуть стосуватися не лише навчальних предметів, а й усього, що цікавить учнів.
Раз на тиждень вчитель разом з дітьми переглядає отримані запитання. Часто хтось з учнів може відповісти, тож школярі одразу задовольняють цікавість. Але якщо є дійсно складне та цікаве запитання, його беруть за основу тематичного дня.
Після того, як визначилися з темою, варто провести попереднє опитування. Кожен учень пише на папірці, що він знає з цієї теми та що хоче дізнатися. Це допоможе правильно підібрати інформацію та завдання.

Інтегрований урок в третьому класі